Geoxyn Skin Repair 10ml.

SKIN REPAIR

Liposomal Cocktails

İçeriğinde bulunan Panthenol, Tranexamic acid ve Arginine sayesinde cildin koruyucu bariyerinin güçlenmesine, elastikiyetinin artırılmasına ve kollajen sentezinin artmasına yardımcı olur. Cildin yenilenmesini, korunmasını ve canlanmasını destekler. Mineraller ve amino asitler cilde derinlemesine nüfuz ederek, cildin esnek, genç ve pürüzsüz bir yapıya kavuşmasına ve bu yapının korunmasına katkı sağlar. Yumuşak ve hafif dokusuyla hızlı emilir ve yağlı bir his bırakmaz.

İçerik

Aqua, Polysorbate 80, Panthenol, Tranexamic Acid, Ozonized Sunflower Seed Oil, Alanine, Arginine, Glycine, Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Methionine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Tyrosine, Valine, Sodium Acetate, Sodium Glycerophosphate, Potassium Chloride, Tryptophan

Panthenol

Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Doku ve organlardaki hızlı yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.

Tranexamic Acid

UV ışınlarının epidermisde hasar yaratıp, leke oluşumunu önler. Bu çok özel etkinliği, UV ışınları keratinositleri uyardığında artan melanisitlerin emilimini tetikleyen hormonların salınmasını önleyerek yapar. Aslında bu renklenme/koyulaşma tepkisi, cildin kendisini ve altındaki vücut dokularını korumak içindir. Traneksamik asit epidermisden daha derinlere doğru yönelen bu tetikleyici uyarıyı baskılar ve aşırı melanin üretimini ve lekelenmeyi önler.

Ozonized Sunflower Seed Oil

Ozonun antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar etkileri mevcuttur. Cilt üzerinde yarattığı sınırlı oksidasyon etkisiyle growth faktörlerin aktivasyonunu sağlar. Bu etki ile doku rejenerasyonunu arttırıcı etkileri başlatır. Yapılan fare deneylerinde kıl folikülleri ile kollojen sentezini arttırıcı etkisi ve enfeksiyonları önleyici etkileri ile kombine bir cilt yenileyicidir.

Amino Asid Kompleks

Kolajen yapımında yer alan amino asid kompleksi ciltte kolajen üretimini tetiklemeleri sayesinde cildin daha nemli ve gergin olmasını sağlar. Yaşlanma izlerini azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Cildin daha parlak hale gelmesine, saç ve tırnakların gelişimine katkı sağlar. Bilimsel araştırmalara göre kolajen içerisinde bulunan kolajen peptitleri cilt kuruluğunu ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Mineral Kompleks

Enzimlerin aktivitesini arttırır. Saç ve cilt için gerekli sentez basamaklarında yer alarak saç ve cildin daha sağlıklı kalmasını sağlar.